BLOG WNĘTRZARSKI

Butelkowa zieleń we wnętrzach

Butelkowa zieleń we wnętrzach to kolor, który pokochałam bezgranicznie. Pomimo tego, że jestem wielką fanką wnętrz skandynawskich gdzie dominują biele, drewno i szarości ten kolor skradł moje serce. W sumie nie tylko moje, bo także moich klientów, którzy chętnie decydują się na wprowadzenie go do swoich domów czy mieszkań.

Jest to przede wszystkim jeden z najgorętszych trendów 2019r, nie tylko w branży wnętrzarskiej, ale także modowej.

Zieleń to kolor nadziei, harmonii, energii i równowagi. Butelkowa zieleń we wnętrzach to barwa , która wprowadza przede wszystkim nastrój i elegancję. Kolor ten sprawdzi się przede wszystkim jako ciekawy i oryginalny akcent.

butelkowa zieleń we wnętrzach

Butelkowa zieleń – z czym łączyć ?

Butelkowa zieleń to bardzo uniwersalny kolor. Odcień ten możemy przede wszystkim połączyć z szarością, ze zlotem, różem, drewnem czy także marmurem. Ważne, żeby  pamiętać o zachowaniu umiaru i nie przesadzić z dodatkami, ponieważ możemy za uzyskać odwrotny efekt i sprawić, że wnętrze straci a nie zyska.

Butelkowa zieleń i drewno to moje ulubione połączenie. Pasować będzie zarówno do jasnych jak i ciemnych odcieni drewna. 

Bez obaw możemy połączyć ten kolor z bielą czy szarością. Osobiście kocham połączenie butelkowej zieleni z czernią oraz betonem architektonicznym.

butelkowa zieleń w salonie

Powiedzenie, że przeciwieństwa się przyciągają idealnie pasuje do połączenia butelkowej zieleni z pudrowym różem. Jak można połączyć te dwa kolory ? To proste – jeśli mamy sofę w kolorze butelkowej zieleni śmiało możemy położyć na niej kilka poduszek w odcieniu pudrowego różu.

butelkowa zieleń w kuchni
* źródło: pinterest

Wyjątkowym połączeniem jest z pewnością połączenie butelkowej zieleni ze złotem. Połączenie tych kolorów będzie pasować zarówno do wnętrz eleganckich jak i nowoczesnych. Wnętrza w tym wydaniu prezentują się przede wszystkim gustownie i stylowo. 

butelkowa zieleń we wnętrzach

Butelkowa zieleń w łazience

Jeszcze niedawno ciężko było znaleźć ciekawe płytki w kolorze butelkowej zieleni, jednak zainteresowanie tym kolorem sprawiło, że na rynku pojawiło się kilka ciekawych modeli.

Moimi ulubionymi płytkami jest model Artisan Moss Green , które dostępne są w formie cegiełek o wymiarze 6,5 cm x 20 cm. Wykorzystując ten kolor w łazience ważne jest aby zastosować go z umiarem. Łazienka to bardzo często małe pomieszczenia, dlatego stosując w nich taki wyrazisty kolor trzeba uważać aby nie przytłoczyć wnętrza.

butelkowa zieleń w łazience
https://www.carrea.pl/

2 thoughts on “Butelkowa zieleń we wnętrzach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *