BLOG WNĘTRZARSKI

Eleganckie mieszkanie w Juracie

Z racji nadmorskiego położenia inwestycji całość utrzymana będzie w delikatnych i nadmorskich kolorach.

Pojawią się tutaj dość liczne nawiązania do stylu hampton, który kojarzy się właśnie z nadmorskimi kurortami. 
To wykorzystanie przede wszystkim neutralnej kolorystyki, która nawiązuje do nadmorskich plaż. W projekcie tym zastosowałam błękitny, jasne odcienie drewna, biele oraz delikatne szarości połączone z odrobiną czerni. Czerń nie jest kolorem używanym przy tym stylu, jednak marzeniem inwestora było aby ten kolor pojawił się we wnętrzu. Miałam uniknąć zastosowania złota oraz chromu. Czerni co prawda nie ma tu dużo, ponieważ pojawia się głównie w sprzęcie agd i rtv oraz dodatkach jak np. gałki przy meblach kuchennych czy ramki w witrynach. 

KUCHNIA W STYLU HAMPTON | ARChITEKT WNĘTRZ JURATA

Aneks kuchenny to połączenie bieli, błękitu i drewna. Między szafkami znajdują się płytki ułożone w kształcie jodełki, na podłodze zaś znajdziemy delikatne płytki patchwork. 

architekt wnętrz jurata
eleganckie mieszkanie jurata
architekt wnętrz jurata
mieszkanie w stylu hampton

JADALNIA W STYLU HAMPTON 

Inwestorom zależało przede wszystkim na wygodnej przestrzeni jadalnianej, ponieważ bardzo lubią biesiadować przy stole. Przestrzeń nie jest duża, ale udało się ją podzielić na dwie strefy: jadalnianą i wypoczynkową z tv. W jadalni zaprojektowałam bardzo wygodne krzesła przypominające kształtem fotele. Sztukateria na ścianie dodaje elegancji, a umieszczone w niej lustra powiększają optycznie przestrzeń. Stonowaną całość ociepliłam wprowadzając do wnętrza błękitny kolor.

projektant wnętrz jurata
mieszkanie w stylu hampton
projektowanie wnętrz jurata

ŁAZIENKA W STYLU HAMPTON 

W tej niedużej łazience udało mi się zmieścić zarówno wannę jak i prysznic, a to dlatego, że pralkę przeniosłam do przedpokoju i zabudowałam ją w szafie.  Całość utrzymana jest w tych samych kolorach oraz materiał, które zastosowałam w części wspólnej – szarość, błękit, biel oraz jasny odcień drewna. 

łazienka w stylu hampton
łazienka w nadmorskim stylu
łazienka w nadmorskim stylu
łazienka hampton

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *