Mały pokój dla dziewczynki

Jak urządzić mały pokój dla dziewczynki ?

Pokój małej Poli ma zaledwie 9 m2. Jest w formie kwadratu 3 x 3 m. W tak niedużym pokoju musiało znaleźć się łóżko, szafa i biurko, ponieważ dziewczynka wkrótce zostanie uczennicą. Marzeniem Poli było, aby pokój był chociaż trochę różowy, ale koniecznie w jasnym odcieniu 🙂

Zabudowa na wymiar w pokoju dziecięcym

Oj…nie powiem nakombinowałam się nad tym projektem co nie miara. Kilkukrotnie zmieniałam ustawienie poszczególnych mebli, szukając najbardziej ustawnego rozwiązania. I tak o to urodził mi się w głowie pomysł stworzenia zabudowy, która łączy w sobie funkcję łóżka i szafy. Pola oglądając tą koncepcje nie chciała już nic innego. Uwielbiam ten moment kiedy pokazuję swoje pomysły klientom, a w ich oczach widzę, że trafiłam w 100 % 🙂 

Mając tak nieduży metraż, polecam rozważyć przede wszystkim zabudowę na wymiar. Takie rozwiązanie, pozwoli nam z pewnością wykorzystać maksymalnie posiadaną przestrzeń. 

Tapety dla dziewczynki

Ściana na przeciwko drzwi, zostanie pokryta tapetą. Razem z Polą wybrałyśmy model Pastel friends z firmy Ubierz swoje ścianyJeśli szukacie ciekawych tapet do wnętrz, szczerze polecam tą firmą, ponieważ wybór produktów i dekorów jest przeogromny.

Aby całość nie wyszła za bardzo cukierkowo połączyłam ją z jasnymi szarościami, która pojawiła się na fotelu, krześle i zasłonach. Na chwilę obecną fotel w pokoju pojawił się głównie dla mamy, która obowiązkowo czyta Poli książeczki na dobranoc, ale w przyszłości będzie służył także Poli kiedy odwiedzą ją koleżanki.

mały pokój dla dziewczynki
mały pokój dla dziewczynki
mały pokój dla dziewczynki
projekt pokoju dla dziewczynki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *