BLOG WNĘTRZARSKI

Mieszkanie w stylu hampton

Mieszkanie w stylu hampton, które Wam dzisiaj zaprezentuję znajduje się w Juracie. Z racji nadmorskiego położenia utrzymane będzie w nadmorskich kolorach : biel, odrobina szarości, jasny odcień drewna i przede wszystkim błękit. 

Styl hampton kojarzy się przede wszystkim z nadmorskimi luksusowymi kurortami, więc idealnie pasuje do mieszkania położonego w Juracie. Jest to styl który zachwyca elegancją.

mieszkanie w stylu hampton

Praktycznie w każdym mieszkaniu w stylu hampton znajdziemy dekoracyjne elementy w postaci sztukaterii. Zależało mi na tym aby optycznie powiększyć przestrzeń w części wspólnej, w związku z tym na jednej ze ścian umieściłam lustra. Lustra te obrobione zostaną sztukaterią, dlatego tworzyć będą bardzo fajny efekt dekoracyjny.

We wnętrzach urządzonych w stylu hamptons dominuje przede wszystkim naturalne drewno, dlatego wybrałam do tego mieszkania jasne odcienie drewna. Na podłodze znajdzie się oczywiście naturalna drewniana podłoga. 

mieszkanie w stylu hampton

KUCHNIA W STYLU HAMPTON

Kuchnia w stylu hampton wyróżnia się zastosowaniem jasnych barw, oraz zastosowaniem stylizowanych frontów. Zwyczajowo stosuje się w niej dodatki w kolorach : chromu, mosiądzu czy szczotkowanego srebra. W zaprezentowanym projekcie można zauważyć jedną nieoczywistą rzecz dla stylu hampton. O co chodzi ? O dodatki w kolorze czerni. Czerń nie jest kolorem wykorzystywanym w stylu hampton. W tym projekcie zastosowałam czerń w dodatkach na życzenie inwestorów, ponieważ nie podobają im się dodatki w wyżej wymienionych kolorach. 

kuchnia w stylu hampton
kuchnia w stylu hampton
styl hampton w mieszkaniu
kuchnia w stylu hampton
jadalnia w stylu hampton

3 thoughts on “Mieszkanie w stylu hampton

  • Laura

    Piękna i jasna przestrzeń! Planuję właśnie remont mieszkania pod nowy sufit napinany z http://allesufit.pl i szukam inspiracji na paletę kolorów. Ten błękit mnie całkowicie kupił, więc na pewno wykorzystam go w salonie lub kuchni 🙂

  • Wcześniej nie miałam styczności ze stylem hampton i przyznam, że prezentuje się naprawdę wspaniale! Ogółem te jasne barwy w miłym dla oka odcieniu myślę, że będą wręcz idealne na co dzień. Wiele kolorów jest zbyt mocnych i w czasie codziennego używania mi to przeszkadza, a tutaj nie powinno być tego problemu. Z kolei jeśli chodzi o te czarne akcenty to wyglądają całkiem dobrze, robią za taki kontrast 😉 Dziękuję za ten wpis, z pewnością pozwolił mi zobaczyć coś nowego, będę musiała zainteresować się tym tematem przy najbliższym remoncie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *