BLOG WNĘTRZARSKI

Płytki patchwork

Płytki patchwork to model płytek, który coraz częściej możemy spotkać w naszych wnętrzach. To ostatnio jeden z najmodniejszych trendów w aranżacji wnętrz.
Ale czym są tak naprawdę te płytki ? Przede wszystkim to dekoracyjne płytki w oryginalne wzory, często połączone w tak zwanym miksie. Zachwycają nas coraz większym bogactwem kolorów i motywów, wprowadzając tym samym do wnętrz ciekawy klimat.

płytki patchwork
* RAKO DECO 59,8X59,8CM

Płytki patchwork we wnętrzach

Dzięki nim możemy ożywić wnętrza, sprawić, że nie będą one nudne. W zależności od wzoru i koloru, należy zastanowić się gdzie i na jakiej powierzchni je użyć. Stosując mocne wzory łatwo bowiem przesadzić, przez co możemy przytłoczyć wnętrze. Ze względu na to, że są one bardzo ozdobne, warto pamiętać przede wszystkim o umiarze przy wyborze miejsc, w których będą one położone. Osobiście lubię stosować ten rodzaj płytek przede wszystkim w łazienkach,
ale tylko na jednej ścianie, plus ewentualnie obłożyć nimi także obudowę geberitu.
Fajnie ożywiają wnętrze, jednocześnie go nie 

Wariacji odnośnie wzorów i kolorów w płytkach patchworkowych jest naprawdę mnóstwo. Znajdziemy motywy zarówno jednobarwne jak i wielobarwne, te o nowoczesnych formach jak np. heksagonalne czy bardziej tradycyjne w formie małych kwadracików.

Główną zaletą patchworków jest to, że sprawdzają się, zarówno na dużych jak i na małych powierzchniach, oraz to, że możemy kłaść je zarówno na ścianie jak i podłodze. 

Ważne aby przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze konkretnego modelu zastanowić się, czy jego kolorystyka będzie pasować do reszty elementów oraz mebli, które planujemy umieścić w danym pomieszczeniu. 

Jestem ciekawa czy do Was także przemawia trend wzorzystych płytek ?

Płytki patchwork w łazience
*PŁYTKI PATCHWORK 60×60 MANISES
płytki patchwork
płytki patchwork

One thought on “Płytki patchwork

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *