BLOG WNĘTRZARSKI

Projektowanie łazienek

Projektowanie łazienek to naprawdę nie lada wyzwanie, ponieważ podczas tego procesu nie można zwracać uwagi tylko na jej walory estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalność i ergonomie.

W polskich domach bardzo często łazienka nie służy tylko jako miejsce potrzebne do codziennej higieny ale także pełni jednocześnie funkcję np. pralni.
Są to często bardzo małe pomieszczenia i potrzeba nie lada trudu aby zaprojektować wszystko tak aby użytkowanie z niej było wygodne. Ważne jest aby respektować ogólne zasady podczas projektowania: czyli dotrzymywanie minimalnych odległości pomiędzy poszczególnymi elementami wyposażenia łazienki, zachowanie odpowiedniej odległości od ściany i odpowiedniej szerokości przejścia tak aby nie obijać się o krawędzie szafek czy wanny czy po prostu po to aby mieć swobodny dostęp do prysznica.

Rynek obecnie jest tak nasycony materiałami przeznaczonymi dla łazienek, że naprawdę nie musimy wydawać milionów na to aby fajnie i nowocześnie ją urządzić.
Obecnie pracuję nad projektem gdzie całość projektu opiera się na sprzętach oraz płytach dostępnych w Castoramie za 35 zł za m2 ! 

Aby wnętrze było funkcjonalne i ergonomiczne to zapomnijmy o radach typu, iż umywalka powinna być zawsze na wprost wejścia – fakt, rozwiazanie to wyglada bardzo fajnie,ale często tego typu  „złote zasady” często ograniczają nam możliwość zaprojektowania w pełni ergonomicznej łazienki.

Rozwiązania idealne często nie istnieją. Dlatego każdą łazienkę należy zaprojektować indywidualnie. Nawet małą łazienkę można urządzić tak, że korzystanie z niej będzie przyjemnością a nie obowiązkiem, ponadto jest wiele wizualnych sposobów na optyczne powiększenie przestrzeni, co prawda z tego względu, iż budujemy coraz większe domy łazienki zyskują coraz większą rangę wśród pomieszczeń na które zwracamy uwagę, dlatego duże łazienki przypominają coraz bardziej hotelowe pokoje kąpiel. 

Jednprojektowanie łazienki wejherowoak w swojej pracy najczęściej trafiam na łazienki w mieszkaniach gdzie ich powierzchnia najczęściej ma ok. 5m2 i przy tym deweloper zaplanował w niej wszystko co możliwe jest do zaplanowania w łazience a klienci nie chcąc ponosić dodatkowych kosztów nie pozwalaja na wprawadzanie zmian w przyłączach.
A żeby było weselej deweloper dodatkowo na środku ściany zostawia nam teg­o typu atrakcje których nie można w żaden sposób ruszyć – ale pewnie gdyby nie pomysły deweloperów – my projektanci wnętrz nie mielibyśmy aż tyle pracy 🙂

Przy urządzaniu łazienki najczęściej liczy się każdy centymetr, dlatego  najlepszym rozwiązaniem będą meble łazienkowe na wymiar, które idealnie uzupełnią przestrzeń i pozwolą nam na lepsze zagospodarowanie przestrzeni niż gotowe meble dostępne w sklepach meblowych.

Łazienkę wykonujemy na wiele lat, nie będziemy przecież co kilka lat skuwać wszystkich płytek i zmieniać sprzętów, dlatego  naprawdę warto zainwestować w fachową pomoc aby móc cieszyć się z fajnej ergonomicznej łazienki przez długie lata.

 

projektant wnętrz Wejherowo

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *