BLOG WNĘTRZARSKI

Schody dywanowe z podświetleniem led

Schody dywanowe z podświetleniem led to było moje małe projektowe marzenie. Marzenie na które musiałam trochę poczekać, ponieważ ostatnimi czasy trafiały mi się głównie projekty mieszkań, bądź domów parterowych.

projekt schodów

W końcu się udało ! Efekt według mnie jest niesamowity, dlatego w tym wpisie wprost zasypię Was zdjęciami  z realizacji. Czekam jeszcze wykonanie zabudowy meblowej pod schodami. Niedługo uzupełnię wpis o kompletne zdjęcia.

Schody betonowe w tym domu są dość wąskie, ponieważ mają 80 cm szerokości. Wykonane zostały niestety niesolidnie, dlatego wykonawca musiał się bardzo namęczyć, aby efekt końcowy był na najwyższym poziomie.

SCHODY DĘBOWE DYWANOWE

Schody wykonane zostały z drewna dębowego, w takim samym wybarwieniu jak podłoga drewniana.

Wykonawca schody zabezpieczył olejem firmy OSMO.

schody dębowe dywanowe
schody dębowe dywanowe
schody dębowe dywanowe

SCHODY DYWANOWE Z PODŚWIETLENIEM LED

Wiem, że się powtarzam, ale uwielbiam tą realizację. Nie potrzeba w tym wnętrzu specjalnych dodatków, ponieważ kluczowym elementem są właśnie te schody.

Schody dywanowe z podświetleniem led, wbrew pozorom nie są trudne do wykonania. Wymagają tylko dobrego fachowca, który będzie wiedział jak wykonać odpowiednio podcięcia, aby zmieścić w nich rynienkę led.

architekt wnętrz wejherowo
schody dywanowe z podświetleniem led
schody dywanowe z podświetleniem led

SCHODY ZE SZKLANĄ BALUSTRADĄ

Szklana balustrada z drewnianą poręczą dopełniła efektu wow. Poręcz wykonana została z tego samego drewna z jakiego wykonano schody, dlatego całość wygląda niezwykle spójnie. Elementy montażowe, tak zwane rotule są w chromie, ponieważ ten kolor pojawia się w innych elementach jak np. klamki przy drzwiach czy baterie.

schody ze szklaną balustradą
schody ze szklaną balustradą
schody ze szklaną balustradą
schody z ledami

9 thoughts on “Schody dywanowe z podświetleniem led

 • Rafal

  Schody super 🙂 mam pytanie: jaka jest wysokość podcięcia podstopnicy oraz głębokość wycięcia tej podstopnicy na pasek led. Dziękuje

  • IM Wnętrza

   Dziękuję 🙂 proszę się przypomnieć za 2 tygodnie, wtedy będę na inwestycji i jeśli będę pamiętać to pomierzę jak to finalnie wyszło.
   Było trochę technicznych zmian niż początkowo planowaliśmy, a nie pamiętam na jakie końcowe wymiary się zdecydowaliśmy.

 • Dzień dobry, ponawiam pytanie poprzednika 🙂 Wszystko się super prezentuje, a akurat szukam inspiracji na nasz domek 🙂 Mam też pytanie o balustradę, czy zamiast szklanej, sprawdziłby się w tym przypadku montaż takiej tradycyjnej, z drewnianych „klepek”?

 • Schody z podświetleniem często robią wrażenie. Bardzo przydatny artykuł.
  Należy pamiętać jednak, żeby nie kombinować z tanimi taśmami LED z portali aukcyjnych, które mogą jednak odmówić współpracy po krótkim czasie.

 • Przepiękne wykończenie schodów oraz aranżacja całościowa. Bardzo podobają mi się podświetlane schody 🙂 oraz szklana balustrada ślicznie się prezentuje. Tylko przy małych dzieciach to musiałaby chyba ciągle ze szmatką latać hihi 🙂

  • IM Wnętrza

   Dziękuję bardzo 🙂 W tym domu akurat małych dzieci nie ma, więc nie będzie tak źle 🙂 chociaż faktycznie przy małym dziecku taka balustrada byłaby niepraktyczna 🙂

 • Przytulniej

  Niedawno natknąłem się na ten artykuł i byłem zachwycony, jak dobrze napisane były także inne posty na blogu. Artykuły były niezwykle interesujące, a punkt widzenia wyjątkowy i urzekający. Dawno czegoś takiego nie widziałem i cieszę się, że na to trafiłem. Artykuły na blogu są zdecydowanie warte przeczytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *