BLOG WNĘTRZARSKI

Schody dywanowe z podświetleniem led

Schody dywanowe z podświetleniem led to było moje małe projektowe marzenie. Marzenie na które musiałam trochę poczekać, ponieważ ostatnimi czasy trafiały mi się głównie projekty mieszkań, bądź domów parterowych.

projekt schodów

W końcu się udało ! Efekt według mnie jest niesamowity, dlatego w tym wpisie wprost zasypię Was zdjęciami  z realizacji. Czekam jeszcze wykonanie zabudowy meblowej pod schodami. Niedługo uzupełnię wpis o kompletne zdjęcia.

Schody betonowe w tym domu są dość wąskie, ponieważ mają 80 cm szerokości. Wykonane zostały niestety niesolidnie, dlatego wykonawca musiał się bardzo namęczyć, aby efekt końcowy był na najwyższym poziomie.

SCHODY DĘBOWE DYWANOWE

Schody wykonane zostały z drewna dębowego, w takim samym wybarwieniu jak podłoga drewniana.

Wykonawca schody zabezpieczył olejem firmy OSMO.

schody dębowe dywanowe
schody dębowe dywanowe
schody dębowe dywanowe

SCHODY DYWANOWE Z PODŚWIETLENIEM LED

Wiem, że się powtarzam, ale uwielbiam tą realizację. Nie potrzeba w tym wnętrzu specjalnych dodatków, ponieważ kluczowym elementem są właśnie te schody.

Schody dywanowe z podświetleniem led, wbrew pozorom nie są trudne do wykonania. Wymagają tylko dobrego fachowca, który będzie wiedział jak wykonać odpowiednio podcięcia, aby zmieścić w nich rynienkę led.

architekt wnętrz wejherowo
schody dywanowe z podświetleniem led
schody dywanowe z podświetleniem led

SCHODY ZE SZKLANĄ BALUSTRADĄ

Szklana balustrada z drewnianą poręczą dopełniła efektu wow. Poręcz wykonana została z tego samego drewna z jakiego wykonano schody, dlatego całość wygląda niezwykle spójnie. Elementy montażowe, tak zwane rotule są w chromie, ponieważ ten kolor pojawia się w innych elementach jak np. klamki przy drzwiach czy baterie.

schody ze szklaną balustradą
schody ze szklaną balustradą
schody ze szklaną balustradą

2 thoughts on “Schody dywanowe z podświetleniem led

 • Rafal

  Schody super 🙂 mam pytanie: jaka jest wysokość podcięcia podstopnicy oraz głębokość wycięcia tej podstopnicy na pasek led. Dziękuje

  • IM Wnętrza

   Dziękuję 🙂 proszę się przypomnieć za 2 tygodnie, wtedy będę na inwestycji i jeśli będę pamiętać to pomierzę jak to finalnie wyszło.
   Było trochę technicznych zmian niż początkowo planowaliśmy, a nie pamiętam na jakie końcowe wymiary się zdecydowaliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.