BLOG WNĘTRZARSKI

Styl skandynawski – dlaczego go uwielbiam ?

styl skandynawski

Styl skandynawski to prostota i funkcjonalność, która wywodzi się ze świata przyrody. Umiar, harmonia i równowaga to słowa kluczowe które idealnie opisują skandynawski design. Aranżacje w stylu skandynawskim to przede wszystkim uwielbiany przeze mnie minimalizm, prostota, naturalne materiały i jasne kolory, natomiast podłogi wykonane są z naturalnego drewna, często bielonego-  ze sporych desek o szerokich słojach. 

Pomimo jasnych kolorów są to bardzo przyjemne wnętrza, w których po prostu chce się przebywać. W Polsce styl ten rozszerza się o coraz to większą rzeszę fanów – nic bardziej dziwnego ! Pracujemy coraz więcej i dlatego chcemy aby nasz dom czy mieszkanie było naszą oazą, w której możemy po prostu odpocząć. Skandynawskie wnętrza pomimo swojej surowości są bardzo przytulne, efekt ten uzyskujemy wprowadzając do pomieszczenia jak największą ilość naturalnego światła oraz stosując stonowaną kolorystykę, która nas uspokaja a nie pobudza.

Styl skandynawski uwielbiam za to,że charakteryzuje się duuuużą ilością drewna użytego podczas wykończania wnętrz, dodatkowo optycznie powiększa przestrzeń, dzięki czemu świetnie sprawdza się w małych mieszkaniach. Biel jest dominującym kolorem w pomieszczeniu. Dzięki jasnym ścianom, podłodze, meblom wnętrze wydaje się na znacznie większe, niż jest w rzeczywistości.styl skandynawski

W przypadku każdego wnętrza, nie tylko skandynawskiego dodatki są jednym z najważniejszych elementów. Dzięki nim nabiera ono prawdziwego charakteru, oraz zyskuje tak zwaną wisienkę torcie. Spajają one całą aranżację nadając jej indywidualnego charakteru. W skandynawskich wnętrzach znajdziemy dużą ilość dodatków takich jak poduszki, pledy, koce – wszystko miękkie i utrzymane w jasnych barwach. Podstawowym kolorem stylu skandynawskiego jest biel, szarość lub czerń wzbogacone o mocniejsze akcenty. Niebieskie, zielone, żółte lub wrzosowe dodatki spełniają ważną rolę – przełamują chłodny kolor bieli. Skandynawskie wnętrza wyróżnia umiar w ich umeblowaniu, nie ma tu niepotrzebnych rzeczy, za to wszystko musi być użyteczne i jednocześnie estetyczne.

 

styl skandynawski styl skandynawski styl skandynawski

  • źródło zdjęć: Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *