BLOG WNĘTRZARSKI

Szuflady Blum

Szuflady Blum - opinie. Czy warto ?

   W dzisiejszych czasach w dobrze zaplanowanej kuchni podstawą są szuflady. Rozwiązanie to jest zdecydowanie bardziej wygodne, ponieważ wyciągając dany moduł widzimy od razu jego zawartość, nie musimy nurkować do wnętrza szafy aby znaleźć potrzebną rzecz. Większa ilość szuflad w kuchni pozwala nam nie tylko utrzymać porządek w kuchni, ale także optymalnie wykorzystać posiadaną przestrzeń.

   Jednak, aby cieszyć się prawdziwą funkcjonalnością szuflad, nie wątpliwie powinniśmy zainwestować w szuflady dobrego producenta. Zdecydowanie nie powinniśmy oszczędzać w tej kwestii, dzięki temu będziemy cieszyć się wygodnymi i praktycznymi szufladami przez długie lata

  Na początku swojej kariery związanej z projektowanie wnętrz, pracowałam przez kilka lat w studiu mebli kuchennych, gdzie zajmowałam się projektowaniem kuchni, dzięki temu od tak zwanej podszewki poznałam przeróżne akcesoria kuchenne, w tym właśnie szuflady.

W swojej pracy zaufałam przede wszystkim produktom marki Blum, które cenię przede wszystkim za jakość i wytrzymałość. Uwielbiam te szuflady za to, że możemy dopasować je praktycznie do każdego wymiaru. Nic nie stoi na przeszkodzie aby mieć nawet metrowe szuflady, zamiast kilku małych i wąskich modułów.

Ważnym aspektem jest, to, że blumowskie szuflady posiadają system cichego domyku, zwany inaczej blumotion. Ciche i delikatne zamykanie frontów, to jeden z największych plusów, które wymieniają moi klienci, po pewnym okresie użytkowania tych szuflad.

Jeśli marzą się nam bezuchwytowe szuflady, wystarczy zamontować prowadnicę z tak zwanym – TIP ON’EM. To system która po lekkim dociśnięciu szuflady, otwiera ją.
 

Blum - rodzaje szuflad

szuflady blum opinie

 METABOX – maksymalne obciążenie jednej szuflady – do 30kg. 

 • najtańsze z oferty Blum
 • boki ze stali
 • prowadnica rolkowa
 • rolki jezdne wykonane z tworzywa.

 

TANDEMBOX– maksymalne obciążenie jednej szuflady – do 65kg

 • wykonany z metalu
 • wysoki komfort użytkowania
 • posiada odporne na zużycie wałki z tworzywa
 • różnorodny design – różne wykończenia boków szuflad Plus / Antaro / Intivo
 • pełny wysuw
szuflady blum opinie
szuflady blum opinie

LEGRABOX – maksymalne obciążenie jednej szuflady –
do 70kg

 • nowoczesny design
 • maksymalna stabilność podczas otwierania i zamykania,odczuwalna zwłaszcza przy wysokich frontach
 • nawet bardzo szerokie i ciężkie szuflady poruszają się lekko
 • cienkie boki szuflad – tylko 12mm
 • dostępny w różnych kolorach

Szuflady Blum - jaki model najlepiej wybrać ?

Numerem jeden na rynku cały czas jest Tandembox, który wyróżnia się bardzo cichą pracą, pełnym wysuwem oraz delikatnym domykaniem szuflady, a wszystko to w wyśrodkowanej cenie. Uważam, że jest to idealny wybór do każdej kuchni, i właśnie ten model zawsze rekomenduję swoim klientom.

Ponadto ilość szuflad jest jednym z kryteriów wpływającym na cenę mebli kuchennych – im więcej szuflad tym wyższa cena. Wydaje mi się jednak, że inwestując w kuchnię sporą kwotę, warto maksymalnie dopasować ją do naszych potrzeb. Osobiście nie ma dla mnie nic lepszego niż przechowywanie rzeczy właśnie w szufladach.

Firma Blum zapewnia klientom bardzo wysoką jakość produktów, która wiadomo, że idzie w parze z automatycznie wyższą ceną.  Jednak w zamian oferuje nam bardzo dużą wygodę użytkowania, ciche działanie, a przede wszystkim dożywotnią gwarancję na swoje prowadnice.

Czy klienci zgłaszają reklamacje ? - anegdota

Przez kilka lat pracy z tą marką miałam jedną reklamację i to w dodatku absurdalnie śmieszną, ale jest to fajna historia, którą często opowiadam moim klientom. Klienta dzwoniła do nas, że nie domyka jej się szuflada za którą zapłaciła tyle pieniędzy i żąda wymiany na nowej. Stolarz po przyjeździe aby zobaczyć co się dzieje, wyjął za szuflady pęczek zgniłej pietruszki, która tak się wcisnęła, że powodowała niedomykanie się tej szuflady 😊

projektowanie wnętrz wejherowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *