BLOG WNĘTRZARSKI

Tapety we wnętrzu

Tapety we wnętrzu 

Tapety kilkanaście lat temu zostały wręcz wyparte z polskich domów i mieszkań na rzecz ścian wymalowanych farbami.
Ważnym aspektem jest fakt, że to już nie jest ten sam produkt, który dostępny był kilkanaście lat temu. Godnym uwagi jest także fakt, iż tapety powoli odzyskują swoja dawną świetność.  Wydaje mi się, że śmiało można powiedzieć, iż aktualnie jesteśmy wręcz przytłoczeni bogactwem oferty. Mamy wybór nie tylko jeśli chodzi o dostępność wzorów, ale przede wszystkim jeśli chodzi o jakość i materiał wykonania.

Dlatego praktycznie zapomniane już tapety wracają do naszych wnętrz w całkowicie nowym wydaniu.

tapety we wnętrzach

A dlaczego nowym ? Ponieważ tapeta pozwala na dopełnienie stylistyki wnętrz. Praktycznie już nikt nie tapetuje całych pomieszczeń, tylko wykańcza się nią jedną ścianę aby nadać wnętrzu odpowiedniego klimatu.

Nie wątpliwie to już nie jest tylko wzorzysty kawałek papieru przyklejony do ściany ! W ofercie znajdziemy masę przeróżnych opcji: tapety tłoczone, 3d a nawet tapety wodoodporne przeznaczone do łazienek, które wykończone są żywicą lub włóknem szklanym – co jeszcze parę lat temu było dla nas nie do pomyślenia..

Nowoczesne tapety – co o nich myślę.

Nowoczesne tapety świetnie sprawdzą się w przypadku wnętrza zarówno minimalistycznego, jak również łączącego w sobie rożne style. Moim zdaniem tapety to świetny materiał wykończeniowy, który w dość krótkim czasie pozwala osiągnąć naprawdę spektakularny efekt, odmieniając wnętrze.

Dają one nam ogromne możliwości aranżacyjne – bardzo dużo zależy od twojej wyobraźni. Jednak trzeba uważać ponieważ nieumiejętny dobór wzoru do wnętrza może bardzo łatwo go przytłoczyć.

W swoich projektach bardzo często wykorzystuję różnego rodzaju tapety. Najczęściej korzystam z tapet marki Flugger, ponieważ oferują bardzo dobrą jakość w cenie przystępnej także dla zwykłego klienta, a nie tylko tego z tzw. „grubym portfelem” 🙂 , jeśli natomiast budżet klienta pozwala mi poszaleć to zdarza się, że rolka tapety kosztuje nawet 500zł, jednak jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż tapetujemy najczęściej jedna ścianę to cena nie robi się aż taka straszna :

salon w stylu glamour
tapety we wnętrzu opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *