BLOG WNĘTRZARSKI

Od wizualizacji do realizacji – projektowanie kuchni

Poprzednia kuchnię właściciele mieli kilka lat, jednak nie została ona w ogóle dopasowana do ich potrzeb. Właściciel ze względu na wysoki wzrost cały czas uderzał głową o szafki, które po otwarciu do góry zatrzymywały mu się na wysokości nosa.
Ponadto ciemne kolory strasznie przytłaczały pomieszczenie, co było ciężkie zwłaszcza przy tym, że zaglądało tam mało światła słonecznego.

Przy projekcie nowej kuchni kierowaliśmy się przede wszystkim tym, aby była łatwa w utrzymaniu czystości oraz ze względu na małe dzieci nie miała wystających uchwytów.Projekt kuchni dla rodziny to nie lada wyzwanie.

Dlatego szafki górne posiadają frezowany pochwyt i otwierają się na boki, a w szafkach drewnopodobnych zastosowano system korytkowy firmy Peka.

Fronty drewnopodobne oraz blat z laminatem pochodzą z firmy Egger, natomiast górne szafki – białe, lakierowane na wysoki połysk.

Zdjęcia zostały zrobione świeżo po zamontowaniu kuchni dlatego zostało jeszcze do zamontowania kilka szczegółów jak np. kontakty i szkło hartowane za gazówką. Zmywarkę klienci kupili kilka miesięcy temu dlatego nie zdecydowali się na jej wymianę.

 

Poniżej Wizualizacja vs. realizacja. Która wersja lepsza? 🙂
Oczywiście ta, w której można już ugotować przepyszny obiad 🙂

A więcej o projektowaniu kuchni poczytacie tutaj: Projektowanie kuchni to nie wcale takie proste

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *