Jak pracuje projektant wnętrz ?

Bardzo wielu moich klientów przed podpisaniem umowy zadaje jedno i to samo pytanie 🙂 a mianowicie jak wygląda praca projektanta wnętrz i jakie są jej etapy 🙂 Projektant wnętrz
Z reguły przy projektowaniu wnętrz prywatnych schemat zawsze jest ten sam : 

Etap 1. 
Spotkanie z klientem
projekty wnętrz wejherowoNa spotkaniu tym nie tylko się poznajemy, ale także rozmawiamy o Waszych oczekiwaniach, przyzwyczajeniach, gustach i masie innych tematów. Daję Wam także specjalnie przygotowaną ankietę z pytaniami np. o ilość osób w domu i w jakim są wieku, jak często gotujecie, czy robicie duże zakupy i potrzebujecie dużo miejsca na ich przechowywanie, łazienka z pralką czy pralnia jako osobne pomieszczenie …
Te i wiele innych pytań pozwoli mi zaprojektować wnętrze, zaprojektowane specjalnie pod Was.
Poza tym odpowiadam na wszystkie nurtujące Was pytania.
Projektant wnętrz

Etap 2.
Inwentaryzacja

architekt wnętrz WejherowoJest to etap w którym przyjeżdżam na miejsce budowy lub remontu i wymierzam cały Wasz dom, mieszkanie czy np. pojedyncze wnętrze jeśli projekt dotyczy pojedynczego pomieszczenia.
Dokonuję pomiaru wszystkich ścian, wnęk okiennych, otworów drzwiowych, położenia gniazdek elektrycznych, przyłączy wody itp.

wizualizacje wejherowo

 

Etap 3
Wykonanie projektu układu funkcjonalnego

Przed przyprojektant wnętrz Wejherowostąpieniem do tego etapu prac zadaję Wam oczywiście pytanie – Czy możemy wyburzać, zmieniać ściany i zamieniać pomieszczenia czy projekt ma się opierać na fakcie zastanym bez żadnych zmian.
Projekt funkcjonalny to często właśnie ten etap w którym będziesz mógł odkryć na nowo potencjał swojego M2.

W przypadku gotowego układu od dewelopera rzadko jest on doskonały, bardzo często zawiera liczne błędy jak np. kolizje drzwi, bardzo niefunkcjonalne pomieszczenia. To bardzo ważny etap we współpracy z architektem, ponieważ tylko w tym momencie możesz stworzyć przestrzeń szytą na swoją miarę. Najczęściej w miarę możliwości wykonuję 2/3 takie układy funkcjonalne, po to abyście zobaczyli różne dostępne warianty swojego m2.

Etap 4
Wykonanie projektu koncepcyjnego i wizualizacji

Projektant wnętrz Wejherowo
Projekt koncepcyjny przedstawiam za pomocą fotorealistycznych wizualizacji, które pozwalają na zobaczenie zaprojektowanego wnętrza jeszcze przed rozpoczęciem realizacji. Wizualizacje pozwalają zobaczyć i poczuć klimat mieszkania, naniesione zostają już rozwiązania kolorystyczne i materiałowe. Wiadomo, że etap urządzania wnętrza jest bardzo kosztowny, dlatego warto skorzystać z usług projektanta jeszcze przed zakupem rzeczy.

 

projektant wnętrz

Etap 5
Wykonanie projektu wykonawczego

To etap przygotowania szczegółowej dokumentacji technicznej dla fachowców min. wyburzenia i postawienia nowych ścianek działowych, elektryki, hydrauliki, mebli itp. Dla każdego pomieszczenia przygotowywana jest tabelka ze specyfikacją użytych w nim materiałów, wyliczam ilość potrzebnych płytek wraz z uwzględnieniem potrzebnego zapasu. pProjektowanie wnętrz Wejherowo

Projektant wnętrz WejherowoEtap 6
Nadzór autorski

nadzór autorski wejherowo

Nadzór autorski jest dodatkową opcją, która polega na koordynacji i kontroli prac na budowie poprzez kontakt z wykonawcami: budowlańcami, stolarzami, dostawcami. Istnieje możliwość aby wykonując taki nadzór zamówić potrzebne materiały takie jak np. płytki, sofa, sprzęt AGD/RTV itp. – jest to bardzo dobre rozwiązanie ponieważ zwalnia to Inwestora nie tylko z większej odpowiedzialności związanej z realizacją projektu a przede wszystkim jest to dla niego duża oszczędność czasu. 

Architekt wnętrz Wejherowo

Projektant wnętrz Wejherowo

Wiesz już jakie są etapy pracy projektanta wnętrz, jednak zastanawiasz się czy warto go zatrudnić ? – Zapraszam do artykułu poświęconego temu tematowi:  https://www.imwnetrza.pl/dlaczego-warto-zatrudnic-projektanta-wnetrz/

Projektowanie wnętrz Wejherowo

One thought on “Jak pracuje projektant wnętrz ?

  • blogierka

    Mnie fascynują wnętrza i sposób w jaki ludzie organizują swoją przestrzeń życia.
    Masz bardzo ciekawą pracę i poniekąd troszkę Ci jej zazdroszczę ;).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *