BLOG WNĘTRZARSKI

Jak skutecznie usunąć brzydkie zapachy

Jak skutecznie usunąć brzydkie zapachy ?

O tym jak poprawić jakość powietrza w domu pisałam już tutaj: Jak oczyścić powietrze w domu ?

Ale czy istnieje skuteczny sposób na usuwanie brzydkich zapachów ?Co zrobić jeśli wietrzenie, sprzątanie, pryskanie olejkami zapachowymi w żaden sposób nie pomaga ?

 W takim przypadku warto zainteresować się zabiegiem jakim jest OZONOWANIE

* Ozonator

Czym jest ozonowanie ?

Jest to zabieg, który polega na przetworzeniu przez specjalną maszynę nazywaną generatorem – tlenu O2 w ozon O3. Ozon śmiało można uznać za ‚środek dezynfekujący i bakteriobójczy’ dla zarazków czy grzybów. Poprzez ozonowanie możemy zlikwidować z pomieszczeń wszystkie nieprzyjemne zapachy takie jak: dym po papierosach, stęchlizna, zapachy zwierzęce czy zapach pleśni i grzybów.

Czas ozonowania uzależniony jest przede wszystkim od intensywności nieprzyjemnego zapachu oraz wielkości pomieszczenia. Zazwyczaj proces ten trwa od kilku do kilkunastu godzin.

Ozonowanie – właściwości

Poza właściwościami likwidowania brzydkich zapachów, działa także niszcząco na komórki roztoczy, neutralizuje szkodliwość kurzu a przy tym skutecznie zmniejsza objawy nieżytu nosa oraz łagodzi objawy astmy – jest to idealne rozwiązanie dla alergików.

Jest to metoda przy której nie stosuje się żadnej chemii. Małym minusem jest to, iż podczas pracy maszyny oraz kilka godzin po skończeniu pracy nie można przebywać w pomieszczeniu w którym  przeprowadzano zabieg. Spowodowane jest to, że po wyłączeniu urządzenia ozon, który nagromadził się we wnętrzu musi z powrotem zamienić się w tlen.

ozonowanie właściwości

Ozonowanie można przeprowadzić nie tylko w domach, ale np. także samochodzie.

Jeśli jesteście z okolic Wejherowa, Władysławowa itp. śmiało mogę polecić Wam skorzystanie z usług firmy Tapicerka jak nowa, z która w swojej ofercie posiada między innymi zabieg ozonowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *