Panele winylowe w łazience

Panele winylowe to zdecydowanie mój ulubiony materiał wykończeniowy jeśli chodzi o podłogi. Jestem zwolenniczką jednolitych podłóg w całym domu czy mieszkaniu. Osobiście nie przepadam za płytkami na podłodze, z tego względu, że jeśli nie mamy ogrzewania podłogowego są zimne i nieprzyjemne. 

Szukając różnych rozwiązań technologicznych, trafiłam na panele winylowe, które pokochałam od razu. Panele winylowe obecnie najczęściej stosowane są one w biurach, sklepach czy innych miejscach publicznych, ale dzięki temu, że sprawdzają się w takich miejscach jako materiały bardzo odporne na użytkowanie coraz więcej osób wybiera je także do swoich domów i mieszkań

panele winylowe w kuchni

PANELE WINYLOWE W ŁAZIENCE

Największą zaletą tego materiału jest to, że są wodoodporne, oraz to, że  w dotyku dają uczucie ciepła podobne do tego przy naturalnych deskach podłogowych

Jako, że produkt ten jest wodoodporny możemy zastosować go w całym mieszkaniu. Nic nie stoi na przeszkodzie aby zastosować je nawet w kuchni czy łazience. Nie musimy obawiać się przede wszystkim o to, że produkt spuchnie przy kontakcie z wodą.

panele-winylowe-w-lazience (5)

Często klientom marzy się drewniana podłoga w łazience, ale jak wiadomo ze względu na wilgotność nie wiele gatunków drzewa nadaje się do takiego zastosowania, a jeśli już mają odpowiednie właściwości kosztują naprawdę nie mało. Dobre gatunkowo panele winylowe wyglądem bardzo przypominają naturalne drewno, są więc świetną alternatywą dla osób, które marzą o innej podłodze niż płytki. W ten sposób możemy mieć nie tylko praktyczną, ale przede wszystkim przyjemną podłogę w łazience. Jedna z moich klientek zauważyła jeszcze dodatkowy plus zastosowania paneli winylowych w łazience: nie są takie śliskie i twarde jak płytki. Jest to ważne zwłaszcza przy małych dzieciach, ponieważ są bezpieczniejsze niż podłoga z płytek.

Łazienka to miejsce, w którym podłoga musi wytrzymać nie tylko częsty kontakt z wodą, ale także częste i regularne czyszczenie. A w codziennym użytkowaniu niezwykle istotna jest także łatwość utrzymania czystości.

CO ZAMIAST PŁYTEK W ŁAZIENCE ?

W powyższej realizacji w której zastosowaliśmy panele winylowe w łazience użyliśmy paneli Quick Step – Dąb Canyon jasnobrązowy ze śladami cięcia piłą. 
Najczęściej w swoich realizacjach używam produktów marki Quick-Step  lub Pergo.

Więcej na temat plusów i minusów paneli winylowych możecie poczytać klikając  w poniższy link: Plusy i minusy paneli winylowych.

 

2 thoughts on “Panele winylowe w łazience

    • Izmac90

      Tak fajnie, że ktoś w końcu wymyślił produkt którym bez obawy można zastąpić płytki w łazience 🙂 swój dom urządzam także w stylu skandynawskim i na 100% zdecyduję się na jednolitą podłogę w całym domu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.