Panele winylowe w łazience

Panele winylowe to zdecydowanie mój ulubiony materiał wykończeniowy jeśli chodzi o podłogi. Jestem zwolenniczką jednolitych podłóg w całym domu czy mieszkaniu. Osobiście nie przepadam za płytkami na podłodze, z tego względu, że jeśli nie mamy ogrzewania podłogowego są zimne i nieprzyjemne. 

Szukając różnych rozwiązań technologicznych, trafiłam na panele winylowe, które pokochałam od razu. Panele winylowe obecnie najczęściej stosowane są one w biurach, sklepach czy innych miejscach publicznych, ale dzięki temu, że sprawdzają się w takich miejscach jako materiały bardzo odporne na użytkowanie coraz więcej osób wybiera je także do swoich domów i mieszkań

panele winylowe w kuchni

PANELE WINYLOWE W ŁAZIENCE

Największą zaletą tego materiału jest to, że są wodoodporne, oraz to, że  w dotyku dają uczucie ciepła podobne do tego przy naturalnych deskach podłogowych

Jako, że produkt ten jest wodoodporny możemy zastosować go w całym mieszkaniu. Nic nie stoi na przeszkodzie aby zastosować je nawet w kuchni czy łazience. Nie musimy obawiać się przede wszystkim o to, że produkt spuchnie przy kontakcie z wodą.

panele-winylowe-w-lazience (5)

Często klientom marzy się drewniana podłoga w łazience, ale jak wiadomo ze względu na wilgotność nie wiele gatunków drzewa nadaje się do takiego zastosowania, a jeśli już mają odpowiednie właściwości kosztują naprawdę nie mało. Dobre gatunkowo panele winylowe wyglądem bardzo przypominają naturalne drewno, są więc świetną alternatywą dla osób, które marzą o innej podłodze niż płytki. W ten sposób możemy mieć nie tylko praktyczną, ale przede wszystkim przyjemną podłogę w łazience. Jedna z moich klientek zauważyła jeszcze dodatkowy plus zastosowania paneli winylowych w łazience: nie są takie śliskie i twarde jak płytki. Jest to ważne zwłaszcza przy małych dzieciach, ponieważ są bezpieczniejsze niż podłoga z płytek.

Łazienka to miejsce, w którym podłoga musi wytrzymać nie tylko częsty kontakt z wodą, ale także częste i regularne czyszczenie. A w codziennym użytkowaniu niezwykle istotna jest także łatwość utrzymania czystości.

CO ZAMIAST PŁYTEK W ŁAZIENCE ?

W powyższej realizacji w której zastosowaliśmy panele winylowe w łazience użyliśmy paneli Quick Step – Dąb Canyon jasnobrązowy ze śladami cięcia piłą. 
Najczęściej w swoich realizacjach używam produktów marki Quick-Step  lub Pergo.

Więcej na temat plusów i minusów paneli winylowych możecie poczytać klikając  w poniższy link: Plusy i minusy paneli winylowych.

 

8 thoughts on “Panele winylowe w łazience

  • Izmac90

   Tak fajnie, że ktoś w końcu wymyślił produkt którym bez obawy można zastąpić płytki w łazience 🙂 swój dom urządzam także w stylu skandynawskim i na 100% zdecyduję się na jednolitą podłogę w całym domu 🙂

  • Izmac90

   Są różne możliwości wykończenia. Tutaj z tego co pamiętam, panele wsunięte zostały pod płytki a na łączeniu zastosowany został chyba sikaflex.

  • Izmac90

   Tak nadadzą się także na ścianę przy wannie. Robiłam nawet taką realizację, jednak nie mam jeszcze zdjęć żeby pokazać.
   Najważniejsze to wykonanie pod panele winylowe hydroizolacji i wybrać wersję paneli klejonych – wystarczą panele 2,5 mm.
   Wtedy będę w 100% spełniać taką funkcję jak płytki.

  • Ania

   Czy nie ma ryzyka, że na łączeniach paneli dostanie się pod nie woda i wówczas zacznie rozwijać się pod nimi pleśń? Jaką hydroizolację należałoby zastosować pod takie panele – chodzi mi o Pani odpowiedź na poprzedni wpis?
   Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 🙂

   • Izmac90

    Dzień dobry. U siebie zastosowałam hydroizolację firmy Knauf i jesteśmy z niej naprawdę bardzo zadowoleni. Z tego co patrzę to Pani wcześniejsze pytanie dotyczyło paneli na ścianie przy wannie. Tam rekomendowane są panele klejone a nie na klik, więc nie powinna się tam dostać woda, ponieważ szczelnie przylegają do ściany tak jak płytki. Z resztą używając wanny nie leje się codziennie wody wielkim strumieniem bezpośrednio na ścianę 🙂
    Producenci gwarantują, że produkt nadaje się do łazienek, więc przy dobrym wykonaniu nic nie powinno się dziać z panelami czy pleśnią. Zawsze warto w tej kwestii podpytać producentów, podpowiedzą jaki klej użyć itp.
    pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.