Panele winylowe w łazience

Panele winylowe to zdecydowanie mój ulubiony materiał wykończeniowy jeśli chodzi o podłogi. Jestem zwolenniczką jednolitych podłóg w całym domu czy mieszkaniu. Osobiście nie przepadam za płytkami na podłodze, z tego względu, że jeśli nie mamy ogrzewania podłogowego są zimne i nieprzyjemne. 

Szukając różnych rozwiązań technologicznych, trafiłam na panele winylowe, które pokochałam od razu. Panele winylowe obecnie najczęściej stosowane są one w biurach, sklepach czy innych miejscach publicznych, ale dzięki temu, że sprawdzają się w takich miejscach jako materiały bardzo odporne na użytkowanie coraz więcej osób wybiera je także do swoich domów i mieszkań

panele winylowe w kuchni

PANELE WINYLOWE W ŁAZIENCE

Największą zaletą tego materiału jest to, że są wodoodporne, oraz to, że  w dotyku dają uczucie ciepła podobne do tego przy naturalnych deskach podłogowych

Jako, że produkt ten jest wodoodporny możemy zastosować go w całym mieszkaniu. Nic nie stoi na przeszkodzie aby zastosować je nawet w kuchni czy łazience. Nie musimy obawiać się przede wszystkim o to, że produkt spuchnie przy kontakcie z wodą.

panele-winylowe-w-lazience (5)

Często klientom marzy się drewniana podłoga w łazience, ale jak wiadomo ze względu na wilgotność nie wiele gatunków drzewa nadaje się do takiego zastosowania, a jeśli już mają odpowiednie właściwości kosztują naprawdę nie mało. Dobre gatunkowo panele winylowe wyglądem bardzo przypominają naturalne drewno, są więc świetną alternatywą dla osób, które marzą o innej podłodze niż płytki. W ten sposób możemy mieć nie tylko praktyczną, ale przede wszystkim przyjemną podłogę w łazience. Jedna z moich klientek zauważyła jeszcze dodatkowy plus zastosowania paneli winylowych w łazience: nie są takie śliskie i twarde jak płytki. Jest to ważne zwłaszcza przy małych dzieciach, ponieważ są bezpieczniejsze niż podłoga z płytek.

Łazienka to miejsce, w którym podłoga musi wytrzymać nie tylko częsty kontakt z wodą, ale także częste i regularne czyszczenie. A w codziennym użytkowaniu niezwykle istotna jest także łatwość utrzymania czystości.

CO ZAMIAST PŁYTEK W ŁAZIENCE ?

W powyższej realizacji w której zastosowaliśmy panele winylowe w łazience użyliśmy paneli Quick Step – Dąb Canyon jasnobrązowy ze śladami cięcia piłą. 
Najczęściej w swoich realizacjach używam produktów marki Quick-Step  lub Pergo.

Więcej na temat plusów i minusów paneli winylowych możecie poczytać klikając  w poniższy link: Plusy i minusy paneli winylowych.

 

20 thoughts on “Panele winylowe w łazience

  • Izmac90

   Tak fajnie, że ktoś w końcu wymyślił produkt którym bez obawy można zastąpić płytki w łazience 🙂 swój dom urządzam także w stylu skandynawskim i na 100% zdecyduję się na jednolitą podłogę w całym domu 🙂

   • IM Wnętrza

    Z tego co mi wiadomo – nie powinno się ! Do tej pory używałam winyli Pergo, Quick Step i tam producenci kategorycznie nie pozwalali na czyszczenie parowe.
    Jednak najlepiej pytać o to danego producenta. Mop parowy rozgrzewa się do bardzo wysokiej temperatury i może to uszkodzić strukturę panela.

    • Karolina

     Dziękuję za informację. Ja jednak cenię sobie możliwość mycia bez detergentów, wobec tego nie wiem czy zdecyduję się na winyle. A farba do kafelków – wytrzymałaby działanie pary? (Pewnie na podłogi jest to i tak kiepski pomysł bo przesuwa się nieraz sprzęty… Ale na ścianach?)

     • IM Wnętrza

      Oj w tej kwestii to nie pomogę. Nigdy nie używałam farby do kafelek, więc nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie 🙁

  • Izmac90

   Są różne możliwości wykończenia. Tutaj z tego co pamiętam, panele wsunięte zostały pod płytki a na łączeniu zastosowany został chyba sikaflex.

  • Izmac90

   Tak nadadzą się także na ścianę przy wannie. Robiłam nawet taką realizację, jednak nie mam jeszcze zdjęć żeby pokazać.
   Najważniejsze to wykonanie pod panele winylowe hydroizolacji i wybrać wersję paneli klejonych – wystarczą panele 2,5 mm.
   Wtedy będę w 100% spełniać taką funkcję jak płytki.

  • Ania

   Czy nie ma ryzyka, że na łączeniach paneli dostanie się pod nie woda i wówczas zacznie rozwijać się pod nimi pleśń? Jaką hydroizolację należałoby zastosować pod takie panele – chodzi mi o Pani odpowiedź na poprzedni wpis?
   Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 🙂

   • Izmac90

    Dzień dobry. U siebie zastosowałam hydroizolację firmy Knauf i jesteśmy z niej naprawdę bardzo zadowoleni. Z tego co patrzę to Pani wcześniejsze pytanie dotyczyło paneli na ścianie przy wannie. Tam rekomendowane są panele klejone a nie na klik, więc nie powinna się tam dostać woda, ponieważ szczelnie przylegają do ściany tak jak płytki. Z resztą używając wanny nie leje się codziennie wody wielkim strumieniem bezpośrednio na ścianę 🙂
    Producenci gwarantują, że produkt nadaje się do łazienek, więc przy dobrym wykonaniu nic nie powinno się dziać z panelami czy pleśnią. Zawsze warto w tej kwestii podpytać producentów, podpowiedzą jaki klej użyć itp.
    pozdrawiam

 • Justyna

  Czy takie panele mogę położyć na kaflach w łazience? Chce zrobić delikatny remont kazienki( malowanie kafli na ścianach i nowa podłoga) ale bez likwidowania kafli.

  • Izmac90

   Tak bez problemu. Trzeba tylko uzupełnić fugi, aby tworzyły z kaflą jednolitą powierzchnię. Panele winylowe są cienkie dlatego powierzchnia pod nie musi być równa.
   Najlepiej do łazienki użyć panele winylowe o grubości 2,5 mm ale w wersji klejonej do podłoża a nie na click.

 • Paweł

  Czy te panele można kłaść na całej powierzchni mieszkania jednolicie? Np kuchnia a później segment na zamówienie? Sypialnia a później szafa na zamówienie itp itd 😀 najpierw podłoga później zabudowa.

  • Izmac90

   O tego typu techniczne rzeczy trzeba pytać producenta / sprzedawcę. Każda firma ma inne rekomendacje odnośnie montażu paneli winylowych i stawianiem na to mebli itp.

  • Izmac90

   Można położyć panele winylowe na stare płytki, ale trzeba wyrównać powierzchnię, czyli wygładzić fugi tak aby tworzyły z płytą płaską powierzchnię.
   Najlepiej zastosować wylewkę samopoziomującą, ewentualnie niektórzy szpachlują fugi. Jeśli chodzi o montaż to tak niektóre można położyć na ścianie, ale musi to być wersja klejona,
   i też według mnie nie ma co w tej kwestii oszczędzać tylko trzeba kupić panele dobrej firmy.

 • Justyna

  Chciałabym mieć w łazience panele winylowe, te które wybrałam są na klik, powinna być zastosowana dylatacja, jak to połączyć ze ścianą aby tworzyło całość?

  • IM Wnętrza

   Najlepiej skonsultować temat z producentem – ponieważ mają przeróżne wytyczne w tej kwestii.
   Na jednej z budów spotkałam się z tym, że płytki kończyły się parę mm nad podłogą a panele winylowe wchodzi jakby pod spód płytek.
   Łączenie zostało wykończone bezbarwnym elastycznym silikonem przeznaczonym do winylu.
   Jednak nie wiem czy takie rozwiązanie nada się przy wszystkich winylach na click.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *