Piec wolnostojący KOZA AB S/2 Kratki

Budowa domu szkieletowego  wiąże się z wieloma dylematami. U nas jednym z największych był wybór odpowiedniego kominka czy kozy. Bardzo podobają mi się kozy żeliwne czy nowoczesne kominki kaflowe. Wybór ten jednak odpadał z tego względu, że zdecydowaliśmy się na montaż rekuperacji. 

KOMINEK WOLNOSTOJĄCY DO REKUPERACJI

Mając w domu system wentylacji mechanicznej musimy bardzo dobrze przemyśleć zakup odpowiedniego modelu. Koza czy kominek, przede wszystkim musi spełniać kilka ważnych wymagań:

  • musi mieć dolot powietrza z zewnątrz

     

  • musi być szczelny, to znaczy, że nie może pobierać do spalania powietrza z pomieszczenia

PIEC WOLNOSTOJĄCY KOZA AB S/2 KRATKI – OPINIE

Bardzo długo szukałam odpowiedniego modelu, który spełni powyższe warunki a do tego spodoba mi się wizualnie. Oglądałam mnóstwo modeli w sklepie i najbardziej przypadła mi do gustu Koza Ab S/2 z firmy Kratki. 

koza ab s/2 kratki

Pewnie zastanawiacie się dlaczego ? 

  • Najważniejsze – duże, poziome palenisko ! Nie przemawiają do mnie paleniska pionowe, wydaje mi się to strasznie nie wygodne i niepraktyczne. Jeśli w kominku planujemy palić okazjonalnie to może się to rozwiązanie sprawdzić. My planujemy używać zimą go codziennie, ponieważ uwielbiamy widok ognia, dlatego też duże i wygodne palenisko było dla mnie priorytetem numer jeden..
  • czarne wykończenie – koza ab s/2 posiada jeszcze inne wykończenia z kaflami po bokach w kolorze białym, czarnym lub czerwonym. Bardzo fajnie to wygląda, jednak ja zdecydowałam się na podstawową wersję. Wizualnie najbardziej pasowała mi do ściany z czerwonej cegły przy której planowałam ją umieścić.
koza-ab-s2-kratki
koza ab s2 opinie

Kozę kupiliśmy w lutym i jesteśmy z niej póki co bardzo zadowoleni. Używaliśmy jej do grzania domu już podczas wykańczania, dlatego już mogę na jej temat trochę napisać:

koza-ab-s2-kratki
  • Palenisko – to co było dla mnie priorytetem  w tej kozie jest po prostu świetne. Jest duże, głębokie i bez problemu mieści naprawdę grube polana drzew, więc nie trzeba co chwilę dokładać kolejnych kawałków.
  • Regulacja dopływu powietrza oraz uchwyt od drzwiczek nie nagrzewają się – jest to bardzo duży plus, ponieważ miałam wcześniej styczność z kozą w której uchwyt od drzwiczek bardzo się nagrzewał i trzeba było używać chwytaka do otwierania, ponieważ chwytając go ręką można było się poparzyć
  • Koza wyłożona jest materiałem zwanym TERMOTEC, który akumuluje ciepło, wiadomo, że nie jest to to samo co szamot, ale i tak całkiem długo oddaje ciepło 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.