Sosenka 4 zdjęcia z budowy

Czas na wpis z aktualizacją postępów prac w naszym domu pod tytułem:
Sosenka 4 zdjecia z budowy.

Jeśli śledzicie mnie w internecie to wiecie, że zdecydowaliśmy się na budowę niedużego domu szkieletowego – Sosenka 4 firmy MG Projekt.

Wcześniejsze wpisy na ten temat:

1. BUDOWA DOMU SZKIELETOWEGO. JAK NAM IDZIE ?
2. SOSENKA 4 – BUDOWA DOMU. JAK NA IDZIE ?

sosenka 4 zdjęcia

Mieszkamy na wsi i na kanalizację jeszcze przez długie lata nie mamy co liczyć. Myśleliśmy początkowo o przydomowej oczyszczalni, jednak ostatecznie wybór padł na tradycyjny zbiornik na nieczystości. Zdecydowaliśmy się na zbiornik o pojemności 12 m3.

montaż-zbiornika-na-szambo
budowa domu szkieletowego

Ściana z czerwonej cegły 

Pomimo tego, że budujemy dom szkieletowy jedną ze ścian postanowiłam zrobić ze starej, pełnej cegły w kolorze czerwonym. Zamiast budować ścianę z drewna i obkładać ją potem ciętą cegłą wybrałam cegłę pełną. Udało mi się znaleźć starą cegłę, która nigdy nie była użyta, więc nie mieliśmy problemu z jej czyszczeniem. Skąd taka decyzja ? Przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, ściana znajduje się przy kominie, gdzie zamontowany został kominek.  

A wiecie z czego jestem najbardziej dumna ? Z tego, że ścianę zrobiliśmy samodzielnie z mężem 🙂 

ściana z czerwonej cegły
ściana z czerwonej cegły
ściana ze starej cegły
ściana z czerwonej cegły
ściana z czerwonej cegły

Po wymurowaniu ściany przyszedł czas na ułożenie styropianu i zrobienie wylewki betonowej. 

budowa domu szkieletowego
budowa domu szkieletowego
sosenka 4 zdjęcia

Ocieplenie domu szkieletowego – sosenka 4 zdjęcia

Po wylewce nadszedł czas na pracę, której ani ja ani mąż nie lubimy. W sumie to mało kto ją lubi – czyli układanie wełny 🙂
Na zewnętrz mamy wełnę elewacyjną o grubości 10 cm. 
W środku natomiast między belkami zmieściliśmy wełnę o grubości 15 cm + 3 cm wełna na tak zwaną przekładkę. Wełnę na przekładkę daliśmy tylko z tego względu, że instalację elektryczną prowadziliśmy na zewnątrz , ponieważ nie chcieliśmy wiercić nic w belkach konstrukcyjnych. Koszty wełny o grubości 3cm nie były wysokie, problem był tylko z dostępnością. Łącznie mamy 28 cm ocieplenia. 

ocieplenie domu szkieletowego
ocieplenie domu szkieletowego
ocieplenie domu szkieletowego
ocieplenie domu szkieletowego

Kiedy poprawiła się pogoda, przyszedł czas na zrobienie balustrady na balkonie

sosenka 4 zdjęcia
balustrada drewniana
SOSENKA 4 ZDJĘCIA Z BUDOWY

W końcu przyszedł czas na układanie regipsów. Sufity zarówno na dole jak i poddaszu będą drewniane, tak aby dom chociaż trochę pokazywał, że jest domem szkieletowym 🙂 

regipsy w domu szkieletowym
regipsy w domu szkieletowym

W kolejnych wpisach pokażę Wam między innymi jak wyglądają pokoje na poddaszu, jak urządziłam łazienkę oraz jakie wybraliśmy panele 🙂 

8 thoughts on “Sosenka 4 zdjęcia z budowy

 • Agata

  Witam serdecznie,
  Razem z mężem też planujemy budowę domu Sosenka 4 z bali.
  Czy doda Pani jakieś zdjęcia z wykonczonego wnętrza domu ? 🙂
  Pozdrawiam !

  • Izmac90

   Witam. Planuję taki post, ale jeszcze nie wiem kiedy dokładnie uda mi się go stworzyć 🙂 czekam jeszcze na takie rzeczy jak zasłony do salonu itp 🙂

 • Tomek

  Witam,
  Zaciekawił nas ten projekt i trafilismy na Pani blog i instagram. Ciekawi nas cena jaka wyszla bez dzialki i szamba. Czy posiada Pani gdzie takie koszty.
  ps. Piekny dom i ten widok. Pozdrawiam

  • Izmac90

   Cześć Tomku. Dziękuję bardzo 🙂 Odnośnie kosztów budowy, to tak wiemy ile wydaliśmy dokładnie wydaliśmy, ale postanowiliśmy z mężem, że akurat to tej informacji nie będziemy nikomu udzielać.
   Jest to związane z tym, że mnóstwo rzeczy robimy inaczej bądź lepiej niż w projekcie: mamy okna z ciepłym montażem i do tego o dużo lepszych parametrach niż w projekcie, do tego duże okno balkonowe jest przesuwane a nie otwierane. Mamy dużo lepsze ocieplenie, więcej wełny, mamy rekuperacje, ale za to nie mamy np.centralnego ogrzewania itp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *