BLOG WNĘTRZARSKI

Sosenka 4 zdjęcia z budowy

Czas na wpis z aktualizacją postępów prac w naszym domu pod tytułem:
Sosenka 4 zdjecia z budowy.

Jeśli śledzicie mnie w internecie to wiecie, że zdecydowaliśmy się na budowę niedużego domu szkieletowego – Sosenka 4 firmy MG Projekt.

Wcześniejsze wpisy na ten temat:

1. BUDOWA DOMU SZKIELETOWEGO. JAK NAM IDZIE ?
2. SOSENKA 4 – BUDOWA DOMU. JAK NA IDZIE ?

sosenka 4 zdjęcia

Mieszkamy na wsi i na kanalizację jeszcze przez długie lata nie mamy co liczyć. Myśleliśmy początkowo o przydomowej oczyszczalni, jednak ostatecznie wybór padł na tradycyjny zbiornik na nieczystości. Zdecydowaliśmy się na zbiornik o pojemności 12 m3.

montaż-zbiornika-na-szambo
budowa domu szkieletowego

Ściana z czerwonej cegły 

Pomimo tego, że budujemy dom szkieletowy jedną ze ścian postanowiłam zrobić ze starej, pełnej cegły w kolorze czerwonym. Zamiast budować ścianę z drewna i obkładać ją potem ciętą cegłą wybrałam cegłę pełną. Udało mi się znaleźć starą cegłę, która nigdy nie była użyta, więc nie mieliśmy problemu z jej czyszczeniem. Skąd taka decyzja ? Przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, ściana znajduje się przy kominie, gdzie zamontowany został kominek.  

A wiecie z czego jestem najbardziej dumna ? Z tego, że ścianę zrobiliśmy samodzielnie z mężem 🙂 

ściana z czerwonej cegły
ściana z czerwonej cegły
ściana ze starej cegły
ściana z czerwonej cegły
ściana z czerwonej cegły

Po wymurowaniu ściany przyszedł czas na ułożenie styropianu i zrobienie wylewki betonowej. 

budowa domu szkieletowego
budowa domu szkieletowego
sosenka 4 zdjęcia

Ocieplenie domu szkieletowego – sosenka 4 zdjęcia

Po wylewce nadszedł czas na pracę, której ani ja ani mąż nie lubimy. W sumie to mało kto ją lubi – czyli układanie wełny 🙂
Na zewnętrz mamy wełnę elewacyjną o grubości 10 cm. 
W środku natomiast między belkami zmieściliśmy wełnę o grubości 15 cm + 3 cm wełna na tak zwaną przekładkę. Wełnę na przekładkę daliśmy tylko z tego względu, że instalację elektryczną prowadziliśmy na zewnątrz , ponieważ nie chcieliśmy wiercić nic w belkach konstrukcyjnych. Koszty wełny o grubości 3cm nie były wysokie, problem był tylko z dostępnością. Łącznie mamy 28 cm ocieplenia. 

ocieplenie domu szkieletowego
ocieplenie domu szkieletowego
ocieplenie domu szkieletowego
ocieplenie domu szkieletowego

Kiedy poprawiła się pogoda, przyszedł czas na zrobienie balustrady na balkonie

sosenka 4 zdjęcia
balustrada drewniana
SOSENKA 4 ZDJĘCIA Z BUDOWY

W końcu przyszedł czas na układanie regipsów. Sufity zarówno na dole jak i poddaszu będą drewniane, tak aby dom chociaż trochę pokazywał, że jest domem szkieletowym 🙂 

regipsy w domu szkieletowym
regipsy w domu szkieletowym

W kolejnych wpisach pokażę Wam między innymi jak wyglądają pokoje na poddaszu, jak urządziłam łazienkę oraz jakie wybraliśmy panele 🙂 

10 thoughts on “Sosenka 4 zdjęcia z budowy

  • Agata

    Witam serdecznie,
    Razem z mężem też planujemy budowę domu Sosenka 4 z bali.
    Czy doda Pani jakieś zdjęcia z wykonczonego wnętrza domu ? 🙂
    Pozdrawiam !

    • Izmac90

      Witam. Planuję taki post, ale jeszcze nie wiem kiedy dokładnie uda mi się go stworzyć 🙂 czekam jeszcze na takie rzeczy jak zasłony do salonu itp 🙂

  • Tomek

    Witam,
    Zaciekawił nas ten projekt i trafilismy na Pani blog i instagram. Ciekawi nas cena jaka wyszla bez dzialki i szamba. Czy posiada Pani gdzie takie koszty.
    ps. Piekny dom i ten widok. Pozdrawiam

    • Izmac90

      Cześć Tomku. Dziękuję bardzo 🙂 Odnośnie kosztów budowy, to tak wiemy ile wydaliśmy dokładnie wydaliśmy, ale postanowiliśmy z mężem, że akurat to tej informacji nie będziemy nikomu udzielać.
      Jest to związane z tym, że mnóstwo rzeczy robimy inaczej bądź lepiej niż w projekcie: mamy okna z ciepłym montażem i do tego o dużo lepszych parametrach niż w projekcie, do tego duże okno balkonowe jest przesuwane a nie otwierane. Mamy dużo lepsze ocieplenie, więcej wełny, mamy rekuperacje, ale za to nie mamy np.centralnego ogrzewania itp.

  • Karol

    Co prawda post można już uznać za archiwalny ale właśnie z początkiem przyszłego roku planuję budowę opartą na tym projekcie z licznymi zmianami 😉 Czy można do Pani zadzwonić by porozmawiać o użytkowaniu?;) Post o akustyce, zwrócił moją uwagę na kolejne aspekty realizacji naszego pomysłu.

    Pozdrawiam!

    • IM Wnętrza

      Witam. Na blogu znajdzie Pan sporo wpisów poświęconych projektowi Sosenka 4 w których opisuję użytkowanie, akustykę czy nawet błędy w projekcie.
      Jeśli ma Pan jakieś pytania proszę ewentualnie napisać e-mail, jeśli znajdę chwilę to na pewno odpiszę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *