BLOG WNĘTRZARSKI

Płyta laminowana w łazience

Już spory czas temu pojawił się na moim blogu wpis  Meble z płyty laminowanej. Czy warto ?.

Wpis ten cieszy się ogromną popularnością. Otrzymuję w związku z tym mnóstwo pytań o zastosowanie płyt laminowanych np. w łazience. W związku z tym postanowiłam stworzyć osobny wpis na temat : Płyta laminowana w łazience opinie, i podzielić się z Wami moją opinią w tym temacie. 

PŁYTA LAMINOWANA NA ZABUDOWIE GEBERITU

Czy można ? Jasne, że tak ! Pod warunkiem, że będziemy o taką zabudowę dbać. O czym należy pamiętać ? Jest to materiał bardzo odporny na uderzenia, zarysowania. Naprawdę trzeba się postarać, aby taką płytę uszkodzić (nie mam tutaj na myśli marketowych płyt 🙂 ) Jednak ważne jest, aby przy np. sprzątaniu toalety nie czyścić płyty jakimiś mocnymi chemiami np. domestosem. Warto przy styku płyty z podłogą wykonać zabezpieczenie np. bezbarwnym silikonem. Takie rozwiązanie sprawi, iż po wylaniu wody nie podejdzie ona nam pod płytę. Wytarcie wody w tym miejscu jest raczej nie możliwe.  Produkowane w dzisiejszych czasach płyty meblowe są na prawdę bardzo dobrej jakości. Od delikatnego kontaktu z wodą nic nie powinno im się stać. Jeżeli jednak płyta taka będzie notorycznie zalewana (znam takie przypadki), to niestety ale lepiej zdecydować się na płytki w tym miejscu. .

PŁYTA LAMINOWANA NA ZABUDOWIE GEBERITU
płyta laminowana w łazience opinie
PŁYTA LAMINOWANA NA ZABUDOWIE GEBERITU

Powyższe zdjecia pochodzą z łazienki w moim domu. Zdecydowałam się na zastosowanie płyty laminowanej na zabudowie geberitu. Użytkuję meble już dość długi czas, z płytą absolutnie się nic nie dzieje. Meble czyszczę zwykłym płynem do szyb i wycieram papierowym ręcznikiem. Raz na jakiś czas czyszczę je lekkim płynem do czyszczenia łazienek i także wycieram do sucha. Nie mam ani jednego zacieku, czy np. popuchnięcia od wody. 

PŁYTA LAMINOWANA W ŁAZIENCE OPINIE

Bardzo często używam płyt laminowanych w łazience. Jednak zawsze informuję klientów o ich wadach oraz zaletach. Chociaż szczerze, to nie znam tych wad zbyt wiele 🙂 oprócz tego, że trzeba o nie dać. W swoich projektach używam tylko płyt firmy Egger. Głównie ze względu na jakość wykonania oraz fakt, iż bardzo wiernie oddają strukturę drewna. Projektuję wnętrza już kilka lat. Żaden z moich klientów nie miał problemów z meblami z płyty laminowanej w łazience. 

Jednak pragnę zaznaczyć, że w swoich projektach pracuję tylko na bardzo dobrych jakościowo materiałach. Nigdy nie podjęłabym się wykonania mebli w łazience z marketowych płyt, ponieważ potrafią rozwarstwić się nawet po krótkotrwałym kontakcie z wodą. Więc jeśli nie macie budżetu na wykonanie mebli z płyt Egger, ewentualnie SwissKrono, i rozważacie marketowe meble, zdecydowanie lepiej jeśli wybierzecie meble lakierowane.

meble z płyty laminowanej w łazience
meble z płyty laminowanej w łazience

One thought on “Płyta laminowana w łazience

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *