BLOG WNĘTRZARSKI

Pomysł na pokój – Leśny pokój dla dzieci

Czy każdy pokój dziecięcy musi być różowy lub niebieski ? Otóż nie 🙂
W tym wpisie pokażę Wam pomysł na to jak urządzić nieduży leśny pokój dla dzieci.

LEŚNY POKÓJ DLA DZIECI

Pokój dla dzieci, który miałam okazję zaprojektować ma ok. 12m2. 
I ze względu na wymiary – 4,5 m długości i 2,7 m szerokości oraz okno balkonowe, był dość nieustawny. Pokój miał zostać zaprojektowany dla dwóch małych dziewczynek, jedna w momencie rozpoczęcia projektu była jeszcze w brzuszku mamy 🙂 jednak właścicielom zależało na tym, aby meble posłużyły dzieciom jak najdłużej.

W trakcie pracy nad projektem narodził się pomysł na to aby urządzić go w leśnym klimacie. Dlatego całość utrzymana jest w kolorach lasu: zieleń i brązy, a żeby naprawdę poczuć się jak w lesie na ścianie za łóżkiem znajduje się tapeta z motywem brzozowego lasku.

Wizualizacja zabudowy w pokoju dziecięcym

POKÓJ DLA DZIECI Z PIĘTROWYM ŁÓŻKIEM

W niedużych pokojach, które mają służyć rodzeństwu, niezwykle ważne jest aby było jak najwięcej miejsca do przechowywania rzeczy. Wiadomo, jedno dziecko ma dużo zabawek i ubranek, ale już dwoje bez końca 🙂

W takim wypadku warto postawić przede wszystkim na meble na wymiar, jesteśmy wtedy w stanie stworzyć coś naprawdę fajnego. 

Jako, że pokój jest prostokątny, a na jednej ze ścian znajduje się okno balkonowe,
postanowiłam zabudowę stworzyć wzdłuż tylko jednej dłuższej ściany.
Na całej ścianie znajduje się łóżko piętrowe, szafy oraz domek do zabawy, a schody na górne łóżko posiadają ukryte szuflady ! Ponadto pod dolnym łóżkiem znajduje się dodatkowa szuflada, która posiada ukryty materac, w razie wizyty gości mamy dodatkowe miejsce do spania. 

leśny pokój dla dzieci
leśny pokój dla dzieci
leśny pokój dla dzieci
leśny pokój dla dzieci
leśny pokój dla dzieci
leśny pokój dla dzieci

DOMEK W POKOJU DLA DZIECI

Jak sprawdzić aby dziecko lubiło bawić się w swoim pokoju ? Stworzyć mu domek do zabawy, z którego nie będzie chciało wychodzić. Kiedy dzieci podrosną i nie będą już chciały się w nim bawić, można zmienić taki domek na szafkę. 

domek dla dzieci w pokoju
domek dla dzieci w pokoju dziecięcym

Dostaję mnóstwo pytań o to z czego wykonane są zielone fronty, a to nic innego jak płyta laminowana – Zieleń kiwi U626 ST9 Egger. Dlaczego płyta laminowana a nie lakier ? Ponieważ lakier to chociaż piękny materiał, to niestety mało odporny na zarysowania i uderzenia, płyta laminowana ma zdecydowanie większą wytrzymałość i odporność. 

A co może znajdować się w leśnym pokoju na przeciwległej ścianie ? Oczywiście półka w formie . Aby nie przesadzać z kolorem pozostałe ściany są w delikatnej szarości, a drzewko w kolorze białym. 

Jako, że jedna z dziewczynek ma dopiero kilka miesięcy w pokoju znajduje się łóżeczko, później w tym miejscu staną biurka.

półka drzewo w pokoju
półka drzewo w pokoju

Ciekawa jestem co powiecie na taki leśny pokój dla dzieci ? 🙂

5 thoughts on “Pomysł na pokój – Leśny pokój dla dzieci

  • IM Wnętrza

   Dziękuję bardzo 🙂 cieszę się, że się podoba ! Osobiście jestem także bardzo zadowolona z tego projektu 🙂

 • Projekt tego pokoju jest naprawdę wspaniały! To drzewo/półka prezentuje się wyjątkowo i jestem pewna, że podoba się każdemu. Ale muszę pochwalić też tę półkę pod łóżkiem z materacem, bo to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Aż zaczęłam się zastanawiać nad zrobieniem czegoś takiego w moim domu 😉 Z pewnością zapiszę sobie tę stronę i przy najbliższym remoncie będę musiała postarać się o tego typu szufladę. Dziękuję za opisanie tego projektu na blogu, bo z pewnością wygląda wyjątkowo, natychmiast wpadł mi w oko 😉

 • Według mnie projekt bomba. Każde dziecko marzy chyba o takim pokoju. Bardzo ładne i spójne wnętrze , bez przepychu i kiczu. Praca stolarza i projektanta na 10 + . Skąd taki pomysł na wnętrze ? Czy to Państwa pomysł czy klienta ?
  Pozdrawiam

  • IM Wnętrza

   Dziękuję 🙂 Projekt ma już kilka lat, ale faktycznie nadal się broni 🙂 Klienta wiedziała tylko, że pokój ma być z leśnym motywem, reszta była już w moich rękach 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *