BLOG WNĘTRZARSKI

Białe meble kuchenne

Białe meble kuchenne – ponadczasowy wybór.

Projektowanie wnętrz Warszawa

Białe meble kuchenne to niekwestionowany hit ostatnich lat. Pomimo tego, że w internecie pojawia się coraz więcej osób krytykujących kolejną białą kuchnię, nie wydaje mi się aby ten trend prędko odszedł do lamusa.

Białe meble doskonale pasują do wnętrz w każdym stylu i są ponadczasowe, jednak najczęściej wybierane są przez wielbicieli stylu skandynawskiego.

Ponadto na biel w kuchni decydują się często osoby, które chcą optycznie powiększyć swoje wnętrze. Przede wszystkim to dzięki swojej neutralności nadają wnętrzu lekkości.

Meble kuchenne to niewątpliwie spory wydatek, kosztują często po kilkanaście tysięcy złotych. Inwestując w nie sporą sumę pieniędzy chcemy aby służyły nam przez długie lata.Biel jest ponadczasowa dlatego też nie znudzi się nam zbyt szybko. Uważam iż, białe fronty są świetną bazą do urządzania wnętrz, ponieważ dopasujemy do nich każdy kolor.

Po jakimś czasie każdy z nas chciałby wprowadzić w naszych czterech ścianach jakieś zmiany, odświeżyć wnętrze. Właśnie dzięki neutralnym frontom możemy wprowadzić częste zmiany we wnętrzach poprzez dodatki. Takie zmiany to zdecydowanie mniej kosztowna inwestycja niż kolejna wymiana mebli kuchennych.

białe meble kuchenne

Białe meble kuchenne – jako neutralna baza

Kilka lat temu pracując jeszcze w salonie mebli kuchennych każdy klient, który decydował się na białe meble kuchenne wybierał fronty w połysku, teraz natomiast królują wykończenia w półmacie i macie.

Do białych frontów bez problemu dobierzemy każdy rodzaj blatu. Biel dobrze będzie wyglądać zarówno z blatem drewnianym, laminowanym jak i kamiennym.

Szczerze, to zauważam chyba, tylko jeden minus kuchni w kolorze białym, mianowicie należy uważać aby ich nie zarysować. Ważne aby do ich mycia najlepiej stosować miękkie ściereczki z mikrofibry. Jako, że większość osób wybiera kuchnie lakierowane, trzeba mieć świadomość tego, że przy mocniejszych uderzeniach mogą powstawać odpryski.

projektowanie wnętrz Wejherowo

Białe fronty kuchenne – moja opinia 

Osobiście jestem fanką białych kuchni, ale aby nie było nudno często łącze je z drewnem czy innymi kolorami. Uwielbiam wnętrza w klimacie skandynawskim, gdzie biel i drewno gra główną rolę. 

Wnętrza takie pomimo jasnych kolorów są bardzo przyjemne, dzięki swojej neutralności.

Absolutnie nie twierdzę i nie narzucam swoim klientom, iż jedynym słusznym kolorem jest wybór białych frontów. Decydując się na kolor przewodni powinniśmy wybrać go kierując się swoim indywidualnym gustem i preferencjami. 

białe meble kuchenne
*źródło: http://artstudio-rumia.pl/

2 thoughts on “Białe meble kuchenne

 • EWA

  Zrobiłam sobie białe meble na wysoki połysk, moja radość trwała 7 miesięcy. Zaczęły żółknąć ,producent stwierdził, że to przez papierosy kuchenkę gazową .

  • IM Wnętrza

   Wydaje mi się, że pewnie użyto niskiej jakości lakieru do frontów. Meble kuchenne projektuję już od dawna, zarówno dla palaczy i osób gotujących na gazie – nic nie żółkło.
   Więc pewnie jest to wymysł producenta żeby nie uznać reklamacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *