BLOG WNĘTRZARSKI

Kolorowe mieszkanie. Zdjęcia z realizacji

W mojej pracy uwielbiam to, że zgłaszają się do mnie różni klienci. Poniższe mieszkanie to połączenie wnętrz o różnych kolorach. Inwestorom zależało na stworzeniu wnętrz praktycznych pod kątem nie tylko sprzątania, ale także wytrzymałych pod kątem np.dzieci. Głównym elementem ozdobnym w salonie i aneksie miała być ściana z czerwonej cegły. Na zdjęciach nie znajdziecie telewizora, a to dlatego, iż właściciele świadomie z niego zrezygnowali. Farby użyte w projekcie to Flugger.

Mieszkanie ma ok. 64m2, ale udało się stworzyć bardzo dużo miejsca na przechowywanie rzeczy. 

 

Cegła w salonie

kolorowe mieszkanie
cegła w salonie

Udało mi się namówić właścicieli na to aby w całym mieszkaniu zastosować jednakową podłogę, idealne do tego są panele winylowe. Dzięki temu, że są wodoodporne możemy położyć je nie tylko w kuchni, ale nawet w łazience ! 
Ostatecznie wybór padł na model z firmy Quick Step – Dąb Canyon jasnobrązowy ze śladami cięcia piłą. 
W całym mieszkaniu zastosowano ogrzewanie podłogowe, panele winylowe zostały wprost stworzone do tego rodzaju ogrzewania. Dla mnie największym plusem tych podłóg jest to, że są bezpieczniejsze i przyjemniejsze w dotyku niż płytki podłogowe. 

kolorowe mieszkanie projektowanie wnętrz

Inwestorom zależało na stworzeniu wnętrza, które będzie przede wszystkim praktyczne. Mając małe dzieci warto stawiać na takie rozwiązania, które sprawią, że nie będziemy musieli obawiać się o uszkodzenia mebli. Zaproponowałam aby dolne szafki zrobić z z płyty laminowanej. Wybór padł na dekor Dąb Nebraska firmy Egger. Blat i panel z laminatu to także firma Egger – dekor Tynk surowy. Mając małe dzieci warto postawić na fronty bez wystających uchwytów, tutaj zamontowaliśmy uchwyty korytkowe firmy Peka – model Schuco.

drewnopodobna kuchnia
architekt wnętrz wejherowo
  • Białe fronty wykonane są także z płyty laminowanej. Otwierane są na TIP ON
Drzwi w kolorze betonu
drzwi w kolorze betonu

Łazienka w morskim stylu | Panele winylowe w łazience

Łazienka nawiązuje do nadmorskich klimatów. Na ścianie szkło z grafiką zamówione na wymiar u szklarza. Płytki na ścianie, to kolekcja Massa z firmy Tubądzin. Dekoracyjna mozaika, która znajduje się na obudowie wanny i geberitu to model Flabellum Blue Lagoon z firmy Raw Decor. 

W łazience na podłodze nie ma kafli. Dzięki temu, że wybór padł na panele winylowe, które są całkowicie wodoodporne, mogliśmy zastosować je także w łazience. Dzięki temu nawet latem, kiedy nie używamy ogrzewania podłogowego, mamy przyjemną dla stóp podłogę w łazience. 

łazienka w morskim stylu
łazienka w morskim stylu
łazienka w morskim stylu

Leśny pokój dla dzieci | Łóżko piętrowe z domkiem

Kto z nas nie marzył aby mieć w swoim dziecięcym pokoju domek do zabawy ? Pokój jest długi i wąski, dlatego zabudowa znajduje się na jednej całej ścianie. Obejmuje ona dwa łóżka, szafy, schodki na górę w formie szuflad oraz najważniejsze – domek do zabawy. Na ścianie znajduje się leśna fototapeta. Fronty szafek to płyta laminowana firmy Egger. 
Na przeciwko łóżka znajduje się półka w formie drzewa, wykonana na zamówienie. Obok stoi łóżeczko, ponieważ dziewczynki dla których zaprojektowałam pokój są jeszcze za małe żeby spać na górze piętrowego łóżka. 

łóżko dziecięce z domkiem
łóżko dziecięce z domkiem
łóżko dziecięce z domkiem
projektowanie pokoi dziecięcych wejherowo
projektowanie pokoi dziecięcych

Sypialnia z fototapetą Mglisty las

Fototapeta za łóżkiem to coraz modniejszy motyw mglistego lasu. Meble oprócz dużej szafy, klienci przenieśli ze swojego poprzedniego mieszkania.

sypialnia z fototapetą
architekt wnętrz wejherowo
architekt wnętrz wejherowo

4 thoughts on “Kolorowe mieszkanie. Zdjęcia z realizacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *