BLOG WNĘTRZARSKI

Mieszkanie w szarości i drewnie

Projekt, który dzisiaj Wam przedstawię to mieszkanie w szarości i drewnie, jednak ocieplone odrobiną koloru. Szarość, drewno oraz czerń stanowią bazę wyjściową, aby nie było za nudno wprowadziliśmy we wnętrzu kilka akcentów kolorystycznych. 

Mieszkanie posiada 67 metrów kwadratowych, składa się z przedpokoju połączonego z aneksem kuchennym i salonem, 3 sypialni oraz 2 łazienek. Pracę nad projektem zaczęliśmy z klientami już na etapie przysłowiowej dziury w ziemi. Pozwoliło nam to przede wszystkim wprowadzić kilka zmian w układzie funkcjonalnym oraz zaplanować odpowiednio przyłącza już pod indywidualnie przygotowany projekt. Rozpoczynając współpracuję na tak wczesnym etapie jesteśmy w stanie zaoszczędzić na etapie wykańczania mieszkania, ponieważ unikamy przeróbek elektrycznych czy zmian w układzie ścian itp.

Układ funkcjonalny zaproponowany przez dewelopera. Postanowiłam usunąć ścianę oddzielającą aneks kuchenny od przedpokoju. Pozwoliło to stworzyć otwartą przestrzeń bez podziałów.
architekt wnętrz Warszawa
architekt wnętrz Warszawa
Tak wygląda nowy układ.

Zabudowa kuchenna została połączona z szafą w przedpokoju tworząc spójną i otwartą przestrzeń. Likwidując ścianę oddzielającą przedpokój od kuchni i salonu nie zyskaliśmy może jakoś znacznie na metrażu, ale przede wszystkim wprowadziliśmy do tej przestrzeni „trochę oddechu”. 

architekt wnętrz warszawa
projektowanie wnętrz warszawa

KUCHNIA SZARA Z DREWNEM

Jasno szare fronty w połączeniu z drewnianymi, do tego czarne uchwyty korytkowe oraz czarny cokół. Między blatem a górnymi szafkami dla ożywienia zastosowałam płytki lastryko, które znajdziemy także w jednej z łazienek. Aby nie dzielić przestrzeni postanowiliśmy z klientami na jednolitą podłogę w całym mieszkaniu. Wybraliśmy panele winylowe firmy Quick Step. 

projektowanie wnętrz warszawa
mieszkanie w szarości i drewnie
mieszkanie w szarości i drewnie
mieszkanie w szarości i drewnie
mieszkanie w szarości i drewnie

Meble zarówno kuchenne jak i zabudowa tv stanowią uniwersalną bazę. Jeśli kiedyś klienci zapragną zmienić kolor przewodni jakim jest zieleń będą mogli zrobić to nie wielkim nakładem finansowym. 

różowy narożnik w salonie
ściana tv z betonem architektonicznym

ŁAZIENKA SZARA Z DREWNEM

Jedna z łazienek w tym mieszkaniu urządzona została w tak zwanym męskim stylu. Urządzona została w szarości, drewnie oraz czerni. Jak na męski styl przystało charakteryzuje się przede wszystkim prostym designem oraz umiarem.

łazienka szara z drewnem

KOBIECA ŁAZIENKA Z WANNĄ 

Druga z łazienek w tym mieszkaniu to łazienka z wanną. Założeniem tego wnętrza było urządzenie jej w bardziej kobiecym stylu. . Zastosowałam tutaj bardzo modne obecnie płytki z lastryko.

kobieca łazienka z wanną
SYPIALNIA Z CIEMNYMI MEBLAMI

W sypialni także znajdziemy szary kolor jednak w ciemniejszym wydaniu niż w części wspólnej. Ze względu na to, iż pozostałe ściany pomalowane zostaną na biało, ciemny kolor na frontach nie sprawi, że wnętrze stanie się przytłaczające.
Ścianę za łóżkiem pomalujemy w kolorze butelkowej zieleni.

sypialnia z ciemnymi meblami

5 thoughts on “Mieszkanie w szarości i drewnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *