BLOG WNĘTRZARSKI

Kuchnia szara z drewnem

Szara kuchnia powoli wypiera białe meble kuchenne.  Jest to obecnie jeden z największych trendów wnętrzarskich, co prawda znajdziemy coraz więcej śmielszych realizacji,  jednak mimo wszystko Polacy stawiają na bazowe i uniwersalne rozwiazania. Kuchnia szara z drewnem to połączenie w chwili obecnej chyba najczęściej wybierane. Powiem Wam szczerze, że jest to jedno z moich ulubionych zestawień.

Fronty drewniane w tej kuchni to fronty fornirowane.  Dokładniej to płyta mdf, która oklejona została naturalną okleiną z drewna. Okleina ta ma ok 1/3 mm grubości i jest tak jakby płatem drewna. Dzięki temu w tym materiale możemy wykonać fronty z frezowanych uchwytem. 

szara kuchnia z drewnem

Szafki dolne to mdf lakierowany w kolorze szarym, wykończenie w półmacie. Uchwyt tak jak w przypadku frontów fornirowanych będzie frezowany.

szara kuchnia z drewnem

Część robocza zostanie osłonięta dekoracyjnymi lamelkami, które zostaną wykończone tym samym fornirem co wysoka zabudowa w kuchni. 

szara kuchnia z drewnem

Złoty okap w kuchni

Okap kuchenny w tej kuchni pełni rolę nie tylko pochłaniania zapachów, ale przede wszystkim dekoracyjną. Złoty okap w kuchni wprowadza do wnętrza nutę elegancji, przykuwa uwagi i staje się elementem dekoracyjnym. Pamiętam, jak kilka lat temu do jednego z projektów szukałam złotego okapu miałam z tym olbrzymi problem. Złoto to kolor, który coraz częściej pojawia się we wnętrzach, dlatego coraz więcej producentów  agd i rtv wprowadza ten kolor do swoich sprzętów. 

złoty okap w kuchni

Jednym z ciekawszych modeli wśród złotych okapów jest OKAP KUCHENNY CYLINDRO ISOLA 39.4 GOLD

4 thoughts on “Kuchnia szara z drewnem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *